דף הבית : קבל 3 הצעות מחיר מומלצות : נופש ביוון
נופש ביוון
.

נופש ביוון

אומנם אנחנו היהודים מתגאים באחת מהתרבויות העתיקות בעולם, ישנן עוד כמה תרבויות שיכולות להתמודד על התואר. אחת מהתרבויות הללו היא התרבות היוונית. יוון העתיקה הייתה אחת האימפריות הגדולות הראשונות שקמו בעולם. בנוסף לכיבושים הרבים שנעשו על ידי שליטי יוון, יוון השאירה מורשת תרבותית ואומנותית שקשה להפריז בחשיבותה לתרבות של היום. קחו כמעט כל תחום בתרבות או באומנות שתרצו, תראו שברוב המקרים יהיו לו שורשים יווניים כלשהם. פיסול, ספרות, ארכיטקטורה, שירה, פילוסופיה, מתמטיקה, ספורט ועוד ועוד ועוד. כל אלה הם תחומים שפותחו או שוכללו על ידי היוונים בין השנים 1000 - 1500 לפני הספירה ועד למאות הראשונות אחרי הספירה.

נופש ביוון של היום מאפשר לכל תייר לגעת בידיו בשרידים של התרבות והמורשת שהשאירה אחריה האימפריה המפוארת הזו. במרבית הערים הגדולות ביוון ישנם שרידים מאותן התקופות: מקדשים, שרידי ארמונות, פסלים אינספור וכו. כמו כן, יוון של היום נהנית מתשתית מצוינת עבור תיירים. כיום בשנת 2012, אנשים מכל אירופה (ולא רק) בוחרים באופציה של נופש ביוון. אחת מהסיבות הללו היא לא כל כך משמחת עבור היוונים, אך התיירים בהחלט נהנים ממנה - זהו המשבר הכלכלי שפקד את יוון לפני כמה שנים. המשבר הוריד את המחירים במדינה באופן דרסטי, וכך התיירים שמחליטים לבחור בתור יעד נופש ביוון, יכולים להרשות לעצמם לצאת לטיולים, לבקר במקומות מגוונים ולעשות שאר פעילויות במחירים מאוד נוחים לכיס של תייר ממוצע.

מי שמתכנן נופש ביוון, כדאי שיחשוב קודם כל על תכנית הטיול שלו. בתור התחלה, כדאי לבקר כמובן בעיר הבירה של המדינה, אתונה. לאתונה כדאי להקדיש לפחות כמה ימים. תטיילו בעיר, תנשמו את האווירה הבלתי ניתנת לשחזור שלה, תדמיינו שלפני 2500 שנה התהלכו ברחובות הללו סופוקלס ואריסטו, אפלטון והומרוס. אחרי כן כדאי לנסוע לאזורים היסטוריים אחרים ביוון כגון ספרטה, ארקדיה ועוד. כמו כן, מעצם היותה של יוון מדינת חצי אי, כדאי לבקר בחופיה הנהדרים ולשכור לפחות לכמה ימים מלון על שפת הים. אפשר להזמין הפלגה ולהעביר נופש ביוון בשיוט בין אי ציורי אחת לאחר (ולא חסר ביוון איים).
שם :
אזור מגורים :
דואר אלקטרוני :
נושא / כותרת :
תוכן :