דף הבית : קבל 3 הצעות מחיר מומלצות : שירותי הדברה
שירותי הדברה
.

שירותי הדברה

 

מי לא מכיר את הצורך האלמנטרי כל כך שבשירותי הדברה לכל בית בישראל כמעט ?. שירותי הדברה הם שירותים נגישים ומוכרים כל כך, שממלאים את הפרסומים ואת החוברות, כמו דפי זהב והדומות לה, בשלל גרפיקות של תיקנים, ההולכים לסבול מנחת זרועו של המדביר הקרב ובא. עניין המזיקים השונים תלוי רבות במערכת האקולוגית, ולכן "תיירים" מזיקים רבים, מגיעים להציק לתושבים רבים במדינת ישראל, שמיד מזעיקים את החברה לשירותי הדברה הראשונה שהם רואים בפרסום קרוב. בדרך כלל, אין מדובר בהוצאה יקרה ושירותי הדברה מסתכמים לרוב במספר מאות שקלים בודדים, שלרוב, מבטיחים לנו שקט נפשי מפני תיקנים, נמלים, ולעתים (שומו שמים) גם עכברים או חולדות, שהחליטו לבנות את משפחתם דווקא בביתכם. שירותי הדברה ניתנים במהירות רבה ואינם מצריכים לוגיסטיקה רבה ומסרבלת. העוסקים בשירותי ההדברה מדגישים את העובדה כי די במהרה חוזר הבית לתפקודו השוטף ולשגרת היום יום. הדבר חשוב מאוד לכולנו, מאחר ושגרת חיינו העמוסה, אינה מאפשרת תמיד, זמינות שכזאת, כשאנו מזמינים שירותי הדברה, לפינוי הבית או להזזת רהיטים ודברים מעין אלו.

 

שירותי הדברה – נתונים חשובים

מבין החברות הרבות המספקות שירותי הדברה שונים, יכול המזמין לבדוק מספר נתונים בכדי שיידע כי הוא בחר נכונה, ויקבל את השירות המלא, שיפטור את בעיית המזיקים בצורה מלאה. הדבר הראשון שחייבים לבדוק במי ש"מצטייד" בתואר של חברה לשירותי הדברה, הוא שיש לחברה זו רישיון. לעתים רבות אין הדבר כך, ומאחר וענף שירותי ההדברה אינו מפוקח בצורה ראויה, ורבים הם המזמינים שירותי הדברה כלשהם ונתקלים בבעל מקצוע שמרסס בצורה סתמית פה ושם, מבלי לעשות את עבודתו נאמנה ומקצועית. צריך לדעת, כי בתחום שירותי החברה יש מגוון מסוים של חברות. חלקן גדולות, המסוגלות להיקף עבודה נרחב ומסובך לעתים, חלקן קטנות, שמטפלות לרוב בבתים וגינות קטנות, וחלקן גם בעל יכולות ייעודיות לתחומים שונים. ישנן, לדוגמה, חברות המספקות שירותי הדברה לעסקי המזון, בטכניקות הנדרשות לכך.

 

שירותי הדברה – שירותים נוספים, וטכנולוגיות

אלו המספקים שירותי הדברה, מספקים גם שירותים מתבקשים נוספים שבהם נתקבל אדם לעתים, כמו לכידת נחשים, למשל. הטכנולוגיה חדרה, גם לאותן חברות לשירותי הדברה, ואלו מתהדרות כבר די זמן בסוגים שונים של הדברה משוכללת. בחברות שונות לשירותי הדברה ניתן למצוא, הדברה אלקטרונית, הדברה בערפול קר, הדברה על ידי איוד בגז, ועוד שיטות חדשניות ומאוד מיוחדות.

 

הדברה

להיפטר מ"אורחים" לא רצויים

כל דייר מכיר אותם וכל מפעל "זוכה" בביקוריהם הלא מבורכים כלל. מזיקים, כגון תיקנים, נמלים, עכברים ועוד כל מיני גורמי מפגעים תברואתיים אחרים, מביאים לכך, שהזוכה בביקוריהם חושב מיד על הפתרון הנדרש – הדברה. הדברה היא תהליך שבו נפטרים מבעלי חיים, המסכנים את ההיגיינה ובכך גם את בריאותם של דיירי הבית. במפעלים, נושא ההדברה חשוב עוד יותר והסיבות לכך הן רבות וברורות. מפעל המייצר מוצרי מזון, שלא ישים דגש על נושא ההדברה יכול למצוא את עצמו במצב של בעיות תברואתיות חמורות, היכולות להגיע עד כדי כך שייצור מוצריו ייפגע, ויפגע בלקוח עצמו. הדברה נכונה ומקצועית תדאג לכך שאותו מפעל לא יצטרך לספוג קנסות או תביעות משפטיות, עקב סיכון לקוחות המשתמשים במוצריו. כשמדובר בבתי מגורים עניין ההדברה יכול, בדרך כלל להיות עונתי, וההדברה תבוצע בדרך כלל בתחילת הקיץ. במפעלים, המצב קצת שונה, כשהצורך בהדברה יכול להגיע ברגע שמזוהים אותם טפילים שונים, גם אם בצורה מינימאלית ביותר, המחייבים פתרון מיידי.
 
הדברה – גם הגינה שלנו צריכה
ההדברה בתוך הבית היא עניין של נוחות והיגיינה, והיא נדרשת בכדי לגרום לבני המשפחה לחיות ללא חשש למפגעים תברואתיים, או לגועל הנוצר על ידי מפגש עם נמלים, או עכברים וחיות שונות. בבתים צמודי קרקע ישנן גינות שבהן, מגדלים לעתים בעלי הבית, גינת ירק קטנה בתור תחביב נחמד שאליו הם קשורים. גינות אלו, העתידות להניב פרי, מחלק מהצמחים שנשתלו בהן, יכולות להיפגע גם הן ולהזדקק לרמה מסוימת של הדברה. אותה הדברה תהיה במינון נמוך יחסית, מאחר ואין מדובר בשדה חקלאי, והיא אמורה לפטור את המגדל החובב, מחרקים שיהרסו את התוצאות שלהן ציפה. כמובן, שהפרי או הירק שיקטף, יצטרכו לעבור ניקוי יסודי על ידי בעל הבית, כדי למנוע הרעלה מעצמו ומבני ביתו, אך הדבר נלקח בחשבון, והדברה של גינה מבוצעת בסופו של דבר, ללא היסוס כמעט.

הדברה- עשה זאת בעצמך

בהלצה, ניתן לתאר, כי מספר החברות בשוק ההדברה, כמעט גדול יותר ממספר התיקנים שאותם צריך להדביר. אך בפועל, באמת שלא קשה להשיג חברת הדברה, גם בהתראה מיידית. העניין הוא שמצד שני אפשר לבצע את רוב עבודות ההדברה לבד. כל חנות, כ"טמבור", "אייס" וכד', מוכרת מגוון רחב של חומרי הדברה לבית ולגינה. השימוש בחומרי הדברה אלו הוא פשוט, וכל מה שצריך הוא להשגיח שלא נזיק לעצמנו.
 

הדברה ירוקה – כחלק ממהלך עולמי

 
מזה כעשור עובר העולם תהליכים, בכדי למנוע את הנזק העצום הנגרם בעקבות הכימיקלים הרבים שבשימוש בני האדם. אחד התחומים שאליו הגיעה המהפכה הירוקה הוא ההדברה, ונכון להיום ניתן למצוא בקלות יתרה, מדבירים שהתמחותם היא הדברה ירוקה. הצמדת התיאור הדברה ירוקה, לשם החברה, מעיד כי חברה זו מדבירה את המזיקים בצורה שונה וידידותית יותר לסביבה. חברות העוסקות בהדברה ירוקה משתמשות בחומרים שונים לגמרי מאשר אלו הנפוצים כל כך, כשמבצעים הדברה רגילה. לחברות ההדברה הירוקה יש יתרון בקשר ללקוחות פוטנציאליים, שאיכות הסביבה הוא דבר הנוגע לליבם ואין הם ששים לפזר כימיקלים מזיקים ברחבי ביתם או מקום עבודתם. האפשרות להדברה ירוקה אינה משנה את התוצאה הסופית, מבחינת השמדתם של החרקים ושאר בעלי החיים שמהם רוצים להיפטר. מאחר ולכל סוג של מזיק יש את החומר הייעודי, שבו דואגים לרסס את מקום הימצאותו הכללי, כך גם בהדברה ירוקה. לכן, לכל סוג של "מועמד להדברה" יש חומר כל שהוא בתחום ההדברה הירוקה, שיעשה את העבודה בדיוק הנדרש.
 
הדברה ירוקה – איך זה עובד
העוסקים בהדברה ירוקה נערכים בצורה שונה ממדבירים ב"שיטה הכימית" הרגילה והידועה. הכנות אלו מסתכמות, רובן ככולן, בנושא חומרי ההדברה שיאפיינו באמת את שירות ההדברה הנ"ל כהדברה ירוקה. אותם חומרים בשירות חברות ההדברה הירוקה, מאופיינים בכך שהם מתפרקים בצורה יעילה הרבה יותר בסביבה שבה הם מרוססים. חומרים ותכשירים בתחום ההדברה הירוקה גם מצטיינים בכך שהם "ספציפיים", כשהכוונה היא שהם פוגעים במזיק בלבד מבלי לפגוע גם בירק, בכלי, וכיוצא בזה. חומרי הדברה ירוקה אינם פוגעים בסביבה גם לטווח הרחוק, והדבר חשוב ביותר. זאת מאחר וסוגי חומרים אלו, מעבר לכך שאינם מזהמים את הסביבה הנראית לעין, הם גם אינם מחלחלים אל מי התהום החשובים מאוד, ובכך אינם מזהמים גם אותם. שמירה על החי והצומח, וביתר שאת גם על המשפחה הנמצאת בתהליך של הדברה ירוקה, היא מבורכת, ולכן הדברה ייחודית זאת, היא עניין הצובר תאוצה והכרה רבה.
 
הדברה ירוקה – עלות שונה מהדברה רגילה
אליה וקוץ קטן בה, שהדברה ירוקה מסתכמת לבסוף בעלות גבוהה יותר מאשר הדברה כימית רגילה. הדבר נובע בעיקר מהחומרים הייחודים שבהם משתמשים אנשי ההדברה הירוקה. חומרים אלו עדיין יקרים יותר מחומרים סטנדרטיים ונפוצים, ולכן עלותם "מתגלגלת" לבסוף גם אל המחיר הסופי שהלקוח, שמזמין הדברה ירוקה, צריך לשלם בסופו של דבר.

 

הדברת יונים

הן יפות, אבל מלכלכות

יקשה עלינו למצוא כאלו שנגעלים ממש מיונים, אך למרות הכל, ההזדקקות לשירותי הדברת יונים היא צורך של ממש במקומות מסוימים, ולכן צריך לטפל גם בהן כסוג של מפגע. גם היונים היפות ביותר "שומרות" על התואר הלא מכובד של "מלכלכות ביותר", ולאלו המתמחים בהדברת יונים בשיטות שונות, יש את הפתרונות המתאימים בכדי למנוע מהן להפריע. צריך להבין, כי בסופו של דבר, בני האדם הם אלו שבייתו את היונים, גם מבלי שהתכוונו לכך. התוצאה הסופית היא, שהאדם זקוק להדברת יונים, שחיות בסביבתו רק מאחר והוא זה המספק להם את כל צורכיהן. יונים עירוניות הן דבר שכיח בכל רחבי העולם. הן חיות נחמדות, שמהלך חייהן קשור מאוד למהלך חייו של האדם, ולכן הן בסביבתו רוב הזמן, אך למרבה הצער הן גם גורמות לנזקים תברואתיים לא מעטים, ומכאן הדרך להזמנת שירותים להדברת יונים אלו, היא קצרה מאוד. הדברת יונים מוכרת מאוד במפעלים, החוששים למפגעים שונים בתהליכי הייצור ובמוצריהם הסופיים. גם חקלאים הם לקוחות של חברות שונות העוסקות בהדברת יונים, כך שכל אחד וצרכיו הוא.
 
הדברת יונים – לא רק על ידי רעלים
הרעיון הבסיסי של הדברת יונים אינו מתבצע דווקא על ידי רעלים. ישנם מצבים המצריכים שימוש בחומרי חיטוי כימיים, בכדי לטפל בבעיית הכינים שמשאירות יונים מסוימות, וחלק מתהליך הדברת היונים, דואג להשמדת כינים אלו, על ידי חומרי הדברה כאמור. אך לגבי היונים עצמן, השיטות הן קצת שונות. חשוב לדעת, כי אי השימוש ברעל, כשעוסקים בהדברת יונים, נובע מהסיבה שהיונים יכולות להעביר את אותו הרעל הלאה, כשהכוונה היא שיכולות להתפתח הרעלות משנה, רק מהדברת יונים לא נכונה, והסכנה ברורה ומובנת. מכאן, אנו למדים, כי שיטות מסוימות להדברת יונים הן שונות מהדברה רגילה, שבה מרססים ונפטרים ממזיקים שונים, הנמצאים רק על הקרקע.
 
הדברת יונים – לא תמיד צריך להרוג
במקומות שונים בהן מקננות יונים שונות, לא נותרת כל ברירה למזמין שירותי הדברת יונים, והמדביר המגיע לטפל בעניין, נאלץ להיעזר בנשק חם ולירות ביונים למוות, אך לא תמיד יש צורך להרוג את החיה הנאה הזו. הדברת יונים יכולה להתבצע על ידי הנחת דוקרנים על משטחים מסוימים, שימנעו נחיתה ושהייה של יונים אלו. סגירת חללים ברשת מתאימה, גם היא סוג של הדברת יונים. ההרחקה, בתהליך הדברת יונים, היא המהלך הגובר על השמדה מיותרת.


 

הדברת מזיקים – מקטנים ועד גדולים

 
מזיקים רבים קיימים במדינתו הקטנה, בגדלים מגדלים שונים. תחום הדברת המזיקים מצריך ידע והכרה מעמיקים, בכדי להתמודד עם כל אחד מהמטרדים השונים. הדברת מזיקים יכולה לבוא לידי ביטוי, החל מנמלים קטנות וחרקים מעופפים, דרך מכרסמים שונים, ועד לנחשים אפילו. די בהזכרת שמות אלו, בכדי לגרום לאנשים לאי נוחות ולהבנה שהדברת מזיקים היא צורך בסיסי וחשוב בכל מקום שהוא, בכדי לשמור על ההיגיינה ולמנוע מפגעים תברואתיים.  מאחר וכל מטרד, או מזיק, וצורת ההתגוננות שלו, מפני חומרים ושיטות שונים, לומדים בחברות להדברת מזיקים כיצד ליצור את המענה הנכון והמהיר לכל סוג מסוים של מטרד, או זן מסוים, של מכרסם, או חלילה נחש. אם ניקח לדוגמא, חרקים מעופפים הרי שבעל מקצוע בתחום הדברת מזיקים לא ינסה לשווא לרסס חומר הדברה מסוים לאוויר. הדבר יהיה מגוחך, מאחר והפתרון הנדרש הוא על ידי שיטות שונות. זבובים ילכדו על ידי מלכודות דבק ריחניות (כשהכוונה היא, לא לריח נעים לאדם, כמובן), יתושים יזכו לתהליך הדברת מזיקים שבו ייובשו מקורות המים הגורמים להגעתם, ואילו אותם יתושים שכבר נכנסו לבית, יוכלו להילכד על ידי קטלני יתושים חשמליים מסוגים וגדלים שונים.
 
הדברת מזיקים – בענפים רבים
מאחר ומדובר במפגע תברואתי ממדרגה ראשונה, הרי שלהבדיל מבתי מגורים, מפעלים וגופים שונים הם הראשונים להשתמש בשירותיהם של חברות להדברת מזיקים. מעבר לנזקים התברואתיים, יכולים להיווצר לחקלאי או למפעל מסוים, גם נזק כלכלי גדול, באם לא ידאג נכונה להדברת מזיקים המסוגלים להגיע לשטחו. הדברת מזיקים עקבית ואיכותית תמנע את הסיכויים לנזקים ולסיכונים מעין אלו. ליווי צמוד של חברה לשירותי הדברת מזיקים, המכירה את צורכי המפעל או החקלאי, תדע לכוון אותו נכונה, ולפעול להדברת מזיקים מסוגים שונים, שיפתרו את אותו בעל עסק מעונשם של אלו. אין צורך בכלל להסביר, עד כמה הדבר נחוץ בכל רמת ייצור או הפקה של מוצר, המגיעים לשולחנו של הלקוח, כך שמעבר לפיקוח של משרדי הממשלה, הדבר מושרש לעומק, והצורך בהדברת מזיקים הוא חלק מההתנהלות השוטפת.
 
הדברת מזיקים – לשמור על הבריאות הבסיסית
מבלי לקשור את עניין הדברת המזיקים למגזר עסקי או פרטי, אין שום ספק כי ההיגיינה הבסיסית אינה דבר שמישהו מעז "לשחק" בו. השימוש בהדברת מזיקים, יהיה תמיד נדרש, כל אימת שיופיעו גם המטרד או המזיק הקטנים ביותר. זהו טבענו כבני אדם ובכך אנו נבדלים משאר בעלי החיים שעל הכוכב בו אנו חיים.

 

הדברת עכברים

 
רבים הם החושבים כי עכבר הוא בעל חיים דוחה, מכוער, והדבר מגעיל מאוד אם הוא מסתובב בבית. הסליחה היא, עם חובבי חיות אלו, שלמרות שכשהן מגיעות מחנות לחיות בית, הן נראות יפות וחמודות מאוד, אך כשהן פורצות לבית מהרחוב או מהביוב, הדבר מרתיע ודורש התערבות של אנשי מקצוע בתחום הדברת עכברים אלו. תיקנים ונמלים עוד יזכו לסובלנות מסוימת, מצדם של אנשים מסוימים אבל עכברים או חולדות ממש לא, כך שהדברת עכברים תתבקש כפתרון מיידי, למפגע מעין זה, בכל בית. הדברת עכברים תטפל בצורה מוחלטת, בזנים השונים של עכברים וחולדות החיים בארצנו. מודבר הרי במפגע תברואתי ממדרגה ראשונה, ואין הדבר נתון לשיקול דעת או להיסוס כל שהוא, בנוגע להדברת עכברים. חברות העוסקות בהדברת עברים מחזיקות ציוד שונה מעט מהציוד להדברה רגילה (שרובו מאופיין בכך שהוא מורכב מחומרי ריסוס). במצב של עכברים בבית יש לעשות הכל, ובצורה מיידית, בכדי לא להגיע למצב של העברת מחלות חלילה, לכן, דבר זה מוסיף משנה חשיבות לצורך שבהדברת עכברים.
 
הדברת עכברים – הם לא בעלי חיים טיפשים
למרות התיאורים הלא נעימים שנכתבו עליהם, עדיין מדובר בחיות לא טיפשות כלל וכלל, ומי שבאמת התמקצע בתחום הדברת העכברים יודע זאת. כחלק מההכנה הנכונה להדברת עכברים במקומות מסוימים, בעל המקצוע נוקט בטכניקות ובתכשירים, שיעזרו לו להתגבר על חושיו המפותחים של העכבר הפולש. מדובר בכך, שעכברים יודעים לחפור מחילות, להתחמק, לטפס למקומות גבוהים ואפילו, וזה חשוב מאוד בתחום הדברת העכברים, לזהות רעלים. אם חברת הדברת העכברים לא תפעל בחוכמה, לא יעזור לה גם הרעל החזק ביותר, והעכבר יתחמק בקלות. אחרי שהעכבר מזהה את הרעל הוא גם מצליח להעביר את המידע החשוב הזה לעכברים נוספים, ואלו יודעים גם הם להיזהר מרעל זה, כך שתוצאת הנסיון להדברת עכברים, נוחלת במקרה הזה, כשלון חרוץ. הפתרון של מומחים להדברת עכברים, הוא לפזר רעלים מושהים, המתפרקים אחרי שלושה עד חמישה ימים בגופו של העכבר, ובכך הוא בעצם אינו מודע להם. הדבר מלמד כי גם התעסקות עם חיה קטנה זו מצריך ידע נרחב של העוסק בהדברת עכברים.
 

הדברת עכברים - עקשנות מתבקשת

עכברים יכולים לחזור בקלות, לכן הדברת עכברים, היא גם התעקשות על פיזור מלכודות ופתיונות רבים, בכדי שהעכבר החוזר יילכד במהרה ולא יכשיל את פעולת הדברת העכברים לגמרי.

 

הדברת נמלים – התמודדות עם נחילים

 
יש שוני מסוים בהתמודדות עם מספר "תיקנים", המתרוצצים ברחבי הבית, לבין הדברת נמלים, שמתאפיינת עם התמודדות מול נחילים גדולים. הרי ידוע שהנמלה היא חלק מקן גדול, שבו חיות אלפי נמלים במערך חברתי. כך, שכשמגיעים לצורך בהדברת נמלים, מבינים שנמלה לעולם לא מגיעה לבד, אלא היא תמיד תהיה חלק משיירה ארוכה הנעה אל ומתוך הבית. מקור הצרה, כשמדובר בנמלים הוא קן הנמלים עצמו, והוא המטרה הראשונה של מדביר מקצועי העוסק בהדברת נמלים. מציאת הקן בצורה המהירה ביותר תגרום לכך שהסיכוי לפעול להדברת נמלים, המגיעות מאותו קן, יהיה ברמה של מאה אחוז. לאחר מציאת הקן, נדרשת היערכות שיטתית לטיפול במפגע הנ"ל, מאחר והדברת נמלים היא היקפית בעיקרה. חברות לשירותי הדברת נמלים אמרות לפעול בצורה רחבת היקף, כשהן מרססות את חומרי ההדברה שלהן במקומות רבים. הריסוס, שמבוצע בכדי להפיק תוצאה מושלמת של הדברת הנמלים, יהיה גם מסביב לבית כולו, אך בעיקר אל תוך סדקים, חיבורי אריחי קרמיקה, ובתוך הצנרת השונה, הפזורה ברחבי הבית.
 
הדברת נמלים – מניעה נכונה של מקרים חוזרים
עד כמה שתהיה פעולת הדברת הנמלים מושלמת, היא עדיין יכולה להיראות כלא מוצלחת אחרי מספר חודשים בלבד. הסיבה לכך היא שנמלים מסוימות יכולות לעוף, בתקופות מסוימות, ובכך לחזור אל תוך הבית ולגרום ל"סיבוב" נוסף של הדברת נמלים. הסיבה להדברת נמלים חוזרת היא, שמאחר ובעל הבית לא אטם את אותם סדקים שבהם רוסס חומר ההדברה, הוא אפשר לנמלים לחזור חזרה ולקנן בהם שוב. רק עבודת שיפוץ פשוטה ומהירה, של סגירת כל סדק או חיבור פתוח הנראה לעין, יהפוך את תהליך הדברת הנמלים למושלם וימנע את המצב הבלתי נסבל של קינון חוזר ומטריד, של נמלים המטיילות בבית במספרים אדירים ולא נעימים. השילוב של הדברת נמלים, מבחינת חומרי הריסוס והרעלים, יחד עם תיקון האיזורים, שמושכים חזרה את הנמלים, יגרום לכך שהתוצאה תהיה מושלמת.
 
הדברת נמלים – טיפול במקרים קצת פחות מוכרים
לעתים, מדובר במקרים "נוקשים" יותר ומוכרים פחות, הדורשים גם הם הדברת נמלים ברמות כאלו או אחרות. טרמיטים, למשל,הן נמלים לבנות הניזונות מהתאית שבעץ. השיטה להדברת נמלים לבנות אלו היא החדרת חומר ההדברה במרווחים של 50 ס"מ למטרת יצירת הגנה קפדנית יותר מסביב לבית. בכדי ליצור הגנה לסביבה רחבה הרבה יותר, ניתן לבצע הדברת נמלים בכל הבניין, מחדר המדרגות ועד למקלטים, מערכות הביוב, הלובי וכל מקום שימגר את תופעת הנמלים הטורדניות עד ליסוד.
 


הודעות אחרונות
1. הדברת מקקים בבית צריך הצעת מחיר
אמיר | | 14:28 30.03.2016

2. הדברת נמלים במטבח
רחל | | 07:08 09.08.2016

3. הדברת נמלים בגינה - מחפש מדביר מקצועי
רפי | | 07:10 09.08.2016

4. הרחקת זבובים הדברה
אבנר | | 07:12 09.08.2016

5. ריסוס נגד ג'וקים
תמיר | | 07:34 09.08.2016

6. הדברת צרעות מקצועית
שימי | | 07:50 09.08.2016

7. אבקש הצעת מחיר לריסוס נגד עכבישים
אלי | | 07:27 10.08.2016

8. לוכד עכברים מומלץ מתל אביב
עמית | | 09:57 10.08.2016

9. אבקש הצעת מחיר לשירותי הדברה לג'וקים בבית - תודה (ל"ת)
לאה | | 08:26 12.08.2016

10. הדברת נמלים טבעית
לוטן | | 15:02 12.08.2016

11. הדברת נמלים בגינה
אלבז | | 15:09 12.08.2016

12. טרמיטים טיפול הצעת מחיר
מנש | | 15:16 12.08.2016

13. הרחקת זבובים טיפים ועצות להרחקה מהירה
ציון | | 15:17 12.08.2016

14. הרחקת יתושים הצעות מחיר
נתי | | 09:58 13.08.2016

15. הדברת פרעושים בירושלים בזול
הדברה ירוקה מחיר זול | הדברה בירושלים בזול | 21:01 01.09.2016

16. כמה עולה הדברת נמלים
הדברת נמלים בזול במרכז | מחיר זול להדברת נמלים | 17:16 02.09.2016

17. כמה עולה הדברה ירוקה?
הדברה ירוקה בזול | מחיר זול להדברה ירוקה | 17:20 02.09.2016


שם :
אזור מגורים :
דואר אלקטרוני :
נושא / כותרת :
תוכן :