דף הבית : קבל 3 הצעות מחיר מומלצות : דיו למדפסת
דיו למדפסת
.

דיו למדפסות

רקע
לא אחת אנו מסתכלים על מדפסת מסוימת ופשוט לא מבינים איך הסתדרנו בלעדי מוצר זה בעבר. מדפסות הן חלק בלתי נפרד מחיינו כיום ואין שום זכר כמעט לעולם שבו אנו משתמשים בכתיבת מלל ארוך או מסמכים שונים ללא דיו מדפסות שמשרתות אותנו בצורה מושלמת כל כך. אם בעבר, בשחר הטכנולוגיה היינו רגילים לראות מדפסות גדולות ומגושמות הרי שכיום אנו רואים בכל משרד וגם בבתים את אלו המשוכללות ביותר. מדובר במדפסות הזרקת דיו או מדפסות לייזר ואפילו אלו הנקראות מדפסות משולבות שלהן יש כל מיני אלמנטים נוספים (כמו סורק ופקס).
 
מדפסת פקס שכזאת משרתת את צורכי המשרד בצורה אולטימטיבית ממש. דיו למדפסת הוא מוצר בסיסי והכרחי היום ואנו משתמשים בו בכמויות אדירות. אנו מדפיסים המון וכל נושא של דיו לסוגיו הוא ענף מפותח מאוד עקב כך. בין אם מדובר במדפסות לייזר (שמשתמשות בטונר מותאם) ובין אם זאת מדפסת פוטו המשמשת להדפסת התמונות שלנו הרי שהדיו זורם בהן כמו מים ממש. הדבר לא היה כך בשנים עברו מאחר ורוב המדפסות הגיעו לרמת ביצועים נמוכה. ההכרח במדפסת הביא לכך שמדפסת צבע הייתה חריגה בנוף וכך גם הדיו הצבעוני כמובן.
 
מדפסת צבעונית היא כיום אופציה ברורה ונדרשת, כך שראש דיו תואם למדפסת זו בצבעים הנדרשים הוא עניין של מה בכך. ראשי דיו מסוגים רבים מתאימים היום לכל סוג של מדפסת שרק קיים. כל עניין הזרקת דיו בניגוד לשיטת הלייזר היא כזאת שמפזרת את הצבע בצורה אחידה על גבי הנייר כך שההדפסה יוצאת איכותית גם אם מדובר בתמונות. בעבר הרחוק רק למכוני הדפסה גדולים או לחנויות פוטו היו את היכולות להדפיס בצורה מיוחדת. כיום כל מחשב עושה את העבודה בצורה די טובה ואפילו מקצועית. הטכנולוגיה כל כך מפותחת (ומתפתחת במהירות כל הזמן) שלנו נותר רק להסתגר בבתינו ולהפיק תוצאות מדהימות. דיו למדפסת הוא מוצר חיוני שלא נוכל לתאר את שגרת עבודתנו או תחביבנו השונים ללא אותו דיו. כבר מזמן לא מדובר במוצר מותרות מאחר וכבר בשנות בית הספר היסודי נדרשים התלמידים הצעירים להגיש עבודות ממוחשבות ולא בכתב יד חלילה. נקווה רק שלא נשכח איך לכתוב בעט.
 
דיו למדפסות – מהזמנה במחשב עד לבית או למשרד
מאחר וכל משרד בכל גודל מצויד במדפסת אחת לפחות ולא משנה מאיזה סוג הרי שכל תלותו בסוגים שונים של דיו למדפסות הוא ברור מאליו. מאחר ואנו לא מעוניינים להטריד את עצמינו אלא להתעסק בענייננו החשובים במשרד שלנו או שבו אנו עובדים הרי שאם נוכל לקבל את הדיו עד אלינו יהיה הדבר מבורך ויעיל. דיו מדפסות הוא מוצר שרבים העסקים שמתמחים בו כיום. לכן אותם עסקים נמצאים בתחרות רבה והם מעוניינים לייצר לעצמם ייחוד מסוים בשוק הרחב הזה. כל משרד יכול להזמין היום טונר או ראשי דיו שונים ולקבל אותם אל משרדו באספקה ישירה ומהירה ביותר. הדבר חייב להיות כך מאחר ולבעלי המשרד אין רצון וסבלנות להתעסק עם הציוד גם אם הם "מפילים" את כל העסק על אחד העובדים. הזמנת טונרים ודיו למדפסות הם עניין של מה בכך והדבר נוח מאוד. אותן חברות המשווקות דיו לכל חברה או סוג של מדפסת הן בעלות מגוון רחב ובעלות אפשרויות שליחה של שליח לבית העסק כשהדבר לא עולה בדרך כך למזמין המוצרים. בין אם מדובר בדיו מקורי או דיו חילופי הרי שסך כל ההזמנה מכסה בדרך כלל את כל המחיר הסופי והלקוח לא נדרש לשלם על ההובלה. חברות רבות ממוקמות באזורים שבהם יש משרדים רבים ולעתים הן גם מוכרות בנוסף לדיו גם מוצרי ציוד משרדי שונים כך שלעתים מדובר בעסקת חבילה שתמיד תהיה כדאית לשליחה לאחד המשרדים הסמוכים. כמובן שגם הייחוד הוא זה שגורם לחברות אלו להיעזר בצעד זה של שליחת הסחורה ללקוח מאחר ומי שלא עושה זאת כיום הוא קצת בבעיה מבחינה שיווקית. הזמנת מחסנית דיו בודדת היא לא ממש הלחם והחמאה של חברות גדולות לשיווק ציוד דיו שכזה כך שלעתים הן תדרושנה גם הוספה להזמנת מינימום מסוימת שתקל על שליחת השליח עד לפתח דלתו של העסק. ההזמנה יכולה לכלול כמובן גם דיו לפקס או למדפסת משולבת.
 
דיו למדפסות – ממקורי ועד חילופי
בעבר היינו מכירים רק את הדיו המקורי. דיו מקורי הוא כזה שיוצר על ידי החברה שמייצרת את סוג המדפסת שקניתם (או על ידי קבלן חיצוני שלה) והוא היה זה שנמכר עם המדפסת או לאחר שקניתם את המדפסת ונגמר לכם אותו דיו. דיו שחור או דיו צבעוני של החברה היצרנית היה זה שנמכר, ולרוב במחירים מעט יקרים שהרתיעו רבים מהלקוחות. רבים הם אלו שעשו חשבון פשוט לא רק בהקשר של עלות המדפסת אלא לעלות הדיו של המדפסת שקנו. מחירי המדפסות החלו לרדת והפכו לעממיים, מדפסות רבות נרכשו כמוצר שגרתי וזול אך מחירי הדיו נשארו גבוהים. כך קרה מצב שבו מדפסת יכולה הייתה לעלות בדיוק כמו שניים או שלושה ראשי דיו מקוריים שלה.
 
 זה נראה לא רציני עד למגוחך ממש. מה שקרה הוא, שאת הוואקום שנוצר עקב רכישה לא מרובה של דיו מסוגיו השונים וצמצום השימוש על ידי לקוחות שחששו להשתגע בהוצאות כספיות מוגזמות על המדפסת שלהם, מילאו חברות המשווקות דיו תחליפי לכל סוג של מדפסת כמעט. דיו חלופי הוא מוצר שיש לו שוק אדיר היום והוא נדרש ביותר לכל מי שמעוניין לחסוך בהוצאותיו. משווקי הדיו החליפי מציגים אותו כמוצר שלא פחות טוב מהמקורי והדעות הן חלוקות כמו בכל נושא בעולם שלנו. דיו למדפסות הוא כאמור שוק גדול מאוד ולכן כל הזמן יהיו כאלו שינסו לשווק את הדיו בצורות אחרות כשהם מנסים לרכוש את לבו של הלקוח במחירים נוחים יותר ובמוצרים טובים ואיכותיים יותר. מי שעושה סקר שוק קטן באינטרנט רואה כי האפשרויות הן כמעט לא מוגבלות ורכישה של ראשי דיו יכולה להיות קלה וזולה ביותר. מדפסת כבר מזמן אינה מוצר יקר וכעת גם ראש דיו שפעם היה מוצר יקר, נמכר היום במחיר סביר (בין אם הוא מקורי ובין אם תחליפי). ישנה גם שיטה נוספת שבה ניתן למלא את ראשי את הדיו בחנויות המתמחות לכך.
 
זו היא שיטה לא רעה בכלל שבה אנו כאילו ממלאים דלק במכונית שלנו מאחר והראש עצמו אינו מתכלה במהירות והוא יכול לשמש את המדפסת זמן רב. מילוי דיו הוא רעיון פשוט מצוין לכל מי שרוצה לחסוך בעלויות שלו ולא מתעצל למלא מחדש את ראשי הדיו או המחסניות התואמות. לאט לאט ובבטחה רבה אנו רואים כי שיטות שונות של ייעול הן אלו הגורמות לכל שוק הדיו המפותח להיות נוחות יותר עבור הצרכנים השונים. הדבר חשוב ביותר מאחר ומדובר במוצר נלווה שאמור להיות חלק ממוצר אחר, כך שאנו לא צריכים לשבור את הראש בחיפושים אחרי רכישה כדאית ונכונה.
 

דיו למדפסות – מוצר מגוון

 
ישנם סוגים שונים של פריטים שבבסיסם הם נראים אותו הדבר אך למעשה הם עניין רחב ומורכב ביותר. כל עניין הדיו למדפסות שלנו הוא לא עסק כל כך מצומצם ופשוט כמו שאנו חושבים. אנו רואים את מחסנית הדיו וחושבים כי מאחר וכולן נראות אותו דבר הרי שלכולן גם יש את אותן תוצאות להציג. מזה זמן רב ניתן לראות כי אנשים רבים משתמשים במדפסת שלהם בכדי להגיע לתוצאות ברמה גבוהה. בין אם השימוש בדיו או בראשי דיו מסוימים הוא למטרת תחביבים שחשובים לנו מאוד או למטרת עסק הרי שהתוצאה חייבת להשביע רצון. מדפסות רבות הן כל כך משוכללות היום שהן דורשות גם שמוצרי הדיו השונים (כמו מחסניות דיו, ראשי דיו, טונרים וכו') יהיו איכותיים גם כן. כיום אפשר למצוא דיו מקורי וגם דיו תחליפי והתחרות היא רבה. לנו בתור צרכנים יש לבדוק את מה שאנו קונים ולעתים זה נעשה על ידי ניסוי וטעיה כשאין דרך אחרת להיווכח אם המלצתו של מישהו באמת שווה משהו. מדפסות בשיטת הזרקת דיו הן כאלו שיכולות להציג לעתים תוצאות כל כך עלובות שנתחרט על הרגע שקנינו אותן ולכן אסור לנו לזלזל גם באיכותו של הדיו.
 
הרי במדפסות מסוימות כמו מדפסות פוטו שאמורות להדפיס תמונות שנרצה לא נוכל להגיע למצב שבו התוצאות יהיו מצוינות רק בחלקן. זה פשוט בלתי אפשרי מאחר ותמונה חייבת להיות חדה וברורה, אחרת למה לפתח ולהדפיס אותה בכלל. מדפסת צבע ולו הפשוטה ביותר שצריכה לעתים לעמוד במשימות שונות כמו הדפסת עבודות של ילדים הלומדים בבית ספר היא גם מוצר שחייב לעמוד במשימות שלו באיכות עם דרגה מסוימת. אף ילד לא ירצה להגיש עבודה שדיו למדפסות שנקנה באיכות ירודה כל כך יימרח על כל דפיה. כשמדברים על דיו למדפסות צריך לדעת כי רק במקרים מועטים נרשה לעצמנו הדפסה לא איכותית מאחר וגם מילים מסוימות שיודפסו (בדיו שחור או בדיו צבעוני) בצורה מעוותת יכולות להרוס מסמך ארוך שעליו עמלנו רבות. זה פשוט לא אסטטי ולא מקצועי, אין מה לדבר.
 
דיו למדפסות – הבדלים בין מחסנית דיו לטונר
כיום, מאחר והטכנולוגיה לא עוצרת לרגע ומתפתחת בכל אפיק אפשרי, הרי שגם עולם המדפסות נהנה מכך. מאז מדפסות הסיכות הוותיקות של שנות השבעים עברנו דרך ארוכה וכך גם נולדו מחסניות הדיו, ראשי הדיו והטונרים השונים. טונר הוא המחסנית שמשתלבת בתוך מדפסת לייזר. מחסנית טונר זאת היא בעלת יכולת להדפיס כמות מרשימה של דפים. מדפסות לייזר המדפיסות רק בשחור או אלו היקרות יותר שמדפיסות גם בצבע הן מוצר משוכלל ויעיל מאוד. השיטה בהן היא שונה ואותו טונר שלהם מבוסס על מילוי של אבקת דיו ייחודית שמתפזרת על הדף בצורה מדויקת בעזרת טכנולוגיית הלייזר.
 
 מדפסת לייזר וכל סוגי הטונרים השונים שלה היו פעם נחלתם של בעלי מקצוע בלבד. העלות הייתה יקרה ביותר והטכנולוגיה עוד לא אפשרה לייצר אותם בעלות נמוכה. כיום העלות הנמוכה מביאה למחירים שווי נפש וכל אחד יכול לרכוש מדפסות אלו במחירים סבירים. טונרים נמכרים היום ממש כמו ראשי דיו, כשהכוונה היא שגם בתחום זה אפשר למצוא מוצרים מקוריים ואפשר למצוא מוצרים תחליפים. כמו דיו חילופי כך גם טונר חילופי הגיע בכדי להתחרות על לבו של הצרכן. כל רצונם של ספקים הוא למכור כמה שיותר ולהגדיל את רווחיהם. לעתים הם לא נעזרים רק במבצעים שונים שהם יוזמים אלא שהם מחפשים כל מיני שיטות להוזלת המחיר. טונר חילופי מתהדר לעתים בכך שהוא יותר זול מהמקורי. דבר זה גורם ללקוחות רבים לשאול את עצמם האם הוא גם מכיל את אותה כמות שיש בטונר מקורי. הוויכוח תמיד יהיה קיים בכל מה קשור למקורי מול חילופי אך ידוע כי גם לשוק זה וגם לשוק החילופיים יש את הצרכנים שלו. בכל הקשור לדיו למדפסות הרי שהחברה שמייצרת את המדפסת מעוניינת שתרכשו רק ממנה את הדיו (והסיבות ברורות ביותר) ולעתים היא נוקטת בפעולות שימנעו מלקוחות שונים לרכוש ראשי דיו או טונר חילופי. מדובר באמצעי שיווק שמיועד להגן על מכירותיה של אותה חברה וכל עוד הדבר נעשה בדרכים חוקיות הרי שאין מה לעשות נגד זה. ההבדלים שבין שיטת הזרקת הדיו לבין שיטת הלייזר במדפסות המצריכות טונר הם גדולים לעתים כך שלקוחות מסוימים מחליטים להצטייד דווקא בסוג מדפסת לייזר ולא מדפסת הזרקת דיו רגילה. לעתים העלות הראשונית יקרה יותר אך נראה כי לטווח זמן רב יותר יש יעילות (לדעת אותם לקוחות) ויתרון דווקא למדפסת הלייזר.
 
דיו למדפסות – הטרנד הירוק
מי שהטרנד הירוק מדבר אליו יוכל למצוא היום גם חברות שמשווקות דיו ממוחזר והדבר חשוב מאוד. גם מבלי להיות חובבי איכות הסביבה או דברים כאלו אנו יכולים לתרום בקלות רבה לאיכות הסביבה בכך שנרכוש דיו ממוחזר. כמובן שהדבר תלוי במחיר ואם הוא ייראה סביר בעינינו אז מדוע לא. כך נשיג שתי ציפורים במכה אחת. העניין הוא באמת חשוב, מאחר וראשי דיו, טונרים של מדפסות לייזר, מחסניות דיו ישנות ועוד חלקים אחרים שמתכלים יכולים לגרום נזק עצום לסביבה ולמי התהום שלנו. כל עניין מילוי הדיו בראשים או במחסניות הקיימות שלכם יכול להועיל מאחר והוא מונע את השלכת חלקי הפלסטיק האלו למקומות שלא תמיד מיועדים לכך. כל זמן שמדפסות מסוגים שונים (מדפסות לייזר, מדפסות משולבות, מדפסות פקס, ואחרות) יהיו קיימות הרי שיהיה צורך בכמויות עצומות של דיו. אין משרד או בית שאין בו מדפסת ולכן יש לחשוב על היבט זה.
 
דיו למדפסות הוא כבר מוצר שקונים אותו כמו כל מוצר המתכלה במהירות ולכן הוא יכול לגרום לנזק סביבתי עצום. לא מדובר בהשלכה של מחסנית דיו פה ושם. גם מדפסות הלייזר הם אלו הנמכרות כיום בקצב רציני ולכן אותו טונר המושלך לפח אשפה רגיל גורם גם הוא לנזקים מיותרים. כמו בתחומים רבים בעולם יש גם כאלו שחשבו כי כדאי מאוד להכניס את כל מה שקשור בצרכנות ירוקה גם לעולם זה של דיו למדפסות. אם יש לנו אפשרות להשתמש בדיו ממוחזר, נראה הדבר כי חבל שנימנע מכך. דיו ממוחזר יכול להיות כמו כל מוצר ממוחזר אחר והוא לא אמור להיות כזה שנופל בביצועיו המגוונים. גם אלו הסקפטיים ביותר מאיתנו, יכול להיות שכדאי להם לנסות מוצר זה. הרי לעולם לא נדע עד שממש ננסה. אם דיו ממוחזר יהיה כזה שיחסוך מהילדים שלנו צרות רבות מבחינה אקולוגית הרי שרק נרוויח מכך. מדפסת לייזר או מדפסת משולבת עם שיטה רגילה להזרקת דיו שהשימוש בהן יהיה על בסיס קבוע בדיו ממוחזר יכולות לעשות רק טוב. אי אפשר לדעת, אולי אותו דיו חליפי שהוא ממוחזר לא רק שלא ימנע מהמדפסת שלכם להגיע לתוצאות המתבקשות אלא שאולי גם ישמור על אורך חייה לזמן רב יותר. בנוסף, לא יזיק לנו אם נשקיע קצת במחשבה על העתיד שלנו ונשתמש במוצר נוסף חוץ מדיו רגיל ומוכר.
 

דיו למדפסות – חסכון אפשרי

 
מדפסת היא מוצר הכרחי שנמצא היום בכל מקום שבו יש עמדת מחשב. מטרת ההדפסות היא ברורה ומחייבת ואין שום ויכוח כי מדפסות הזרקת דיו או מדפסות לייזר וגם אותן מדפסות משולבות הן מוצר שלא ניתן להסתדר בלעדיו בתקופה המודרנית הזאת שבה אנו נמצאים. רבים מאתנו מתלוננים לא מעט על אותן עלויות של מחסניות דיו או ראשי דיו שונים שאנו נדרשים להזין בהם את המדפסות שלנו. אכן כל נושא דיו למדפסות על סוגיו השונים הוא לא נושא שתמיד משמח את בעלי המשרדים שלעתים מרגישים שהמדפסות שלהם פשוט זוללות דיו. אנו משתדלים לחסוך בכל נושא זה של דיו וטונרים וכל אחד בשיטתו הוא. יש כאלו הדואגים לקנות דיו חילופי בתקווה כי מהלך זה יחסוך להם רבות בכל הוצאות המשרד בכלל והוצאות ההדפסה בפרט. כל הזמן מחפשים לקוחות רבים פתרונות מסוגים שונים בכדי לחסוך באותן עלויות והדבר מובן ולגיטימי ביותר.
 
 עלויות נמוכות יותר של תפעול יביאו לסיוע בכך שנוכל למקסם את הרווח של העסק שלנו. מדפסות משולבות למשל מסייעות לחסכון שבקניה הראשונית של המדפסת. מדפסת משולבת היא כזאת המאפשרת גם להדפיס, גם לצלם וגם לשלוח ולקבל פקסים אל וממקומות אחרים. אולם החיסכון הראשוני אינו מספק ואנו מאוד רוצים לחסוך גם בשימוש השוטף. אפשר לחסוך על ידי כך שנימנע מהשלכת ראש דיו או מחסנית דיו ונדאג למילוי דיו. שיטה של מילוי דיו לסוג מדפסת צבע בשיטת הזרקת דיו יכולה להיות יעילה וחסכונית עבור משרדים מסוימים. לא נראה כי כולם מכירים את השיטה הזאת ואולי היא באמת יכולה להועיל לבעלי מדפסות שונים. כיום ניתן להשיג גם דיו ממוחזר והדבר מבורך ביותר. מי שמעוניין למצוא פתרונות משוכללים יותר יכול להיעזר בכל מה שקשור לניהול מדפסות.
 
 כל הרעיון של ניהול מדפסות או ניהול של רשת שדרכה מדפיסים, הוא כזה שיכול לעזור לא רק בתורי ההדפסה אלא גם בוויתור על הדפסות לא נחוצות או כאלו שהצטברו בטעות וכרגע הן מודפסות רק בצורה מיותרת ביותר. דבר זה ימנע בזבוז מיותר עקב חוסר תשומת לב או חוסר רצינות בכל הקשור להדפסות מיותרות. החיפוש אחרי הוזלה וחיסכון של ההדפסות שלנו רק ימשיך, כמו שאנו מחפשים להתייעל בכל הורדת עלויות אחרת. צריך רק לשים לב שהדבר לא בא על חשבון האיכות חלילה. דיו למדפסות צריך לשמש אותנו בצורה מספיק טובה ולא לגרום לנו להגיע למצב שבו מחסנית דיו או ראש דיו שרכשנו עושה לנו יותר בעיות מאלו הקודמים לפניו. חסכון זה דבר אחד אך איכות היא דבר אחר, ובסופו של דבר תהיה זו האיכות שתקבע את אותו חסכון שאותו אנו מעוניינים להשיג.
 
דיו למדפסות – כיום אי אפשר בלעדיו
כל נושא החיסכון הוא רק כדי למנוע בזבוז ולא כדי לעצור הדפסות חיוניות. לכל עסק יש את הדרישות שלו וכיום כל מה שקשור במדפסות הוא חיוני ואלמנטארי ממש. מדפסות לייזר שמציגות תוצאות נפלאות ומדפיסות כמות עצומה של דפים הן לא מוצר שאנו משתעשעים בו. כל הרעיון הוא להדפיס את מה שצריך ולעשות זאת בעלות הנדרשת. הרי לעולם לא נעמוד ונתחבט בשאלה האם להדפיס מסמך נחוץ או לוותר עליו, אין דבר כזה. דיו למדפסות צריך להיות זמין ואסור לקצץ בו איפה שלא צריך. אלו המשתמשים למשל במדפסת פוטו ומדפיסים תמונות יכולים גם הם לחשוב על דיו חליפי או אחר ואז ידאגו גם לתוצאות ההדפסה וגם למחיר הכולל. דיו למדפסות הוא מוצר שלא ניתן להסתדר בלעדיו. מדובר במוצר בסיס והכרחי שבלעדיו חיי המשרד שלנו היו נראים ממש כמו לפני שנים רבות. הצורה הארכאית והמוזרה של כתיבה איטית ולא ברורה בכתב יד כבר נעלמת מן העולם. כולנו משתמשים במדפסת או בפקס והדבר מסייע לנו רבות להתייעל ולהפנות את הזמן שחסכנו לטובת הצרכים היותר חשובים והמהותיים שלנו. אנחנו נמצאים בעולם שונה לחלוטין ויש כאלו שלא מאמינים עד כמה הוא השתנה בתקופת חייהם. טונר הוא מוצר שרבים לא ידעו בכלל איך לאכול אותו בתחילה. הרי הרעיון של פיזור דיו על ידי שיטת לייזר נראה לנו לעתים כל כך בדיוני ולא מציאותי. לעתים אם נתעמק בפעולה של מוצר מתוחכם שבידינו ונשכח לרגע כי הוא כבר מוצר מוכר ונפוץ (כמו מדפסת לייזר או טונר לייזר) נגלה לפתע עולם של שכלולים שלא חשבנו מעולם כי הוא יכול להיות כל כך מתוחכם. כך גם הסתכלו בעבר על מחסניות דיו של מדפסת הזרקת דיו, הרי הזרקת דיו שונה לגמרי מהמדפסות הראשונות שהומצאו ולכן גם כאן מדובר בשכלול לא קטן ומרשים ביותר.
 
דיו למדפסות – זה רק ילך וישתכלל
אם למישהו יש ספק שכל עניין המדפסות לסוגיהן וכל עניין הדיו למדפסות לא ימשיך להשתכלל, אז שיבושם לו. אנחנו מחפשים כל הזמן אחרי אותם שכלולים שיעזרו לנו בתחומים רבים בחיים. כיום אנו בכלל לא מבינים מה הביג דיל בכל הקשור למדפסות אך פעם זה לא היה כך. למזלנו הטכנולוגיה תמשיך להשתפר, כמו שהיא עושה כל הזמן, ולכן אי אפשר לדעת אלו מדפסות נראה בעתיד.
 
 אולי יהיו אלו מדפסות שיגרמו לנו להסתכל על מדפסת לייזר מדגם מסוים שנחשבת כיום למאוד מתוחכמת ופשוט לצחוק. אולי גם אותו טונר נחמד שמוכיח לנו מה אפשר לעשות עם שיטת הלייזר שלו יהיה לכזה שיראה לנו מגושם ולא יעיל בעוד עשר שנים בלבד מהיום. דיו למדפסות יכול גם הוא להגיע אל הכיוון שאליו הלכו עם ייצור הסוללות למכשירי הסלולאר. בעבר ראינו סוללות ענקיות ממש ואילו כיום הן מזעריות אך מספיקות להרבה יותר זמן קליטה ודיבור. אולי בעתיד, אם עדיין תהיינה מדפסות של הזרקת דיו אז אותו ראש דיו או מחסנית דיו שלהן יהיו כל כך קטנות אך בעלות כל כך הרבה דיו מסוג מיוחד, שהן תוכלנה להדפיס הרבה יותר מאשר היום.
 
חברה שתצליח בפיתוח מעין זה תזכה בקלות בתשומת ליבם של לקוחות פוטנציאליים רבים מאחר והיעילות כאן תהיה כזאת שאי אפשר יהיה להתעלם ממנה. בכל דבר שבו אנו יכולים לחסוך מקום פיסי בכל הקשור לפעילות עסקית או משרדית הרי שנוכל בקלות להתלהב מכך. מי יודע מה טומנת בחובה הטכנולוגיה העתידית ועד כמה היא תאפשר לנו להצטייד באביזרים כמו דיו למדפסות בצורה הרבה יותר חסכונית והרבה יותר יעילה מהיום. די ברור כי חברות רבות המייצרות מדפסות ומייצרות דיו למדפסות משקיעות משאבים רבים בכל תחומי הפיתוח שלהן. כמו בכל תחום, גם חברות אלו מחפשות פריצת דרך בכדי לנכס לעצמן ייחוד מסוים שבו יציגו ללקוחות את היתרון האבסולוטי שבמוצר שלהן על פני זה של המתחרים. מי יודע איך יראה אותו טונר של מדפסת לייזר או של מדפסת משולבת אחרת. מי יודע בכלל אם הוא יהיה קיים בעוד עשר או עשרים שנים מהיום. אין ספק כי לא כל חידוש יפתיע אותנו מאחר ואנו יודעים למה מסוגלת הטכנולוגיה.  

 

טיפים לחסכון

אין ספק..מחירי המדפסות יורדים ומחירי הדיו למדפסות מרקיעים שחקים. לעיתים אנו מוצאים את עצמנו עומדים בחנות המדפסות ומסתכלים על מדפסת חדשה (עם דיו בתוכה) מסתכלים על דיו חדש ולא ממש יודעים מה לקנות :) ישנם מספר טיפים חשובים לשימוש במדפסת ולצורה שאנו משתמשים בה. טיפים חשובים שהפנמתם תחסוך לנו מאות- אלפי שקלים בשנה.

* הדפיסו רק מה שאתם באמת צריכים מתוך העמוד. היפטרו מכל האלמנטים הנוספים והצבעוניים שנלווים אל הטקסט, והדפיסו רק את העיקר. לדוגמא: מצאתם עמוד או מאמר ברשת האינטרנט שברצונכם להדפיס, הסירו את מודעות הפרסום, את הבאנרים המעטרים את העמוד, את התפריטים וכל מה שלא חיוני לכם.

*הדפיסו בשחור לבן . אם אין לכם צורך בהדפסה צבעונית ותרו עליה וחיסכון כסף רב.

*למחסנית דיו יש תאריך תפוגה. ולכן אין צורך לרכוש שתי מחסניות דיו (כי הם היו במבצע) ולגלות מאוחר יותר שאחת מהן כבר לא בתוקף. לכן אפיינו את אופו השימוש שלכם וקנו רק מה שאתה צריכים.

*מדפסת היא לא מוצר נצחי. מדפסות רבות מתחילות לעשות בעיות (להיתקע, לא להדפיס, לריב עם המחשב) לאחר שימוש ארוך. לכן, אם אתם מחזיקים מדפסת ישנה שאתם יודעים שחייה עומדים להסתיים, אין צורך לקנות דיו לשנה.

*להשוות מחירים. מלאכת השוואת המחירים מהירה כיום יותר מאי פעם. השוו בין החנויות השונות. לפעמים השוואה יכולה לחסוך לכם כסף רב לאורך תקופה.

*דיו ממוחזר. מוצר חליפי שיתאים למדפסת שלכם. ברוב המקרים מדובר בהנחה ניכרת ביחס למוצר המקורי. אך שימו לב והתייעצו עם בעל מקצוע לפני בעשותכם כך.

* כשאנו ניגשים לקנות מדפסת, חשוב להסתכל בכמות הדפים שהיא מדפיסה עבור כמות דיו. נתון שישנו ברוב המדפסות, ואם לא מצאתם כזה, תוכלו להיעזר באינטרנט או במוכר בכדי להשלים את התמונה.

מדפסת הזרקת דיו מול מדפסת לייזר מה לבחור?
מידע על מדפסות לייזר
שם :
אזור מגורים :
דואר אלקטרוני :
נושא / כותרת :
תוכן :